Czym jest Naruto i z ilu odcinków się składa?

Czym jest Naruto i z ilu odcinków się składa?

W obecnych czasach bardzo dużą popularnością cieszą się mangi, a wśród nich w szczególności taka seria jak Naruto. Warto dowiedzieć się na jej temat nieco więcej, a także zapoznać się ze szczegółami tej serii.

Czym jest Naruto?

Naruto to shōnen manga, czyli manga przeznaczona w szczególności dla chłopców, głównie ze względu na swoją specyfikę. Seria ta została stworzona przez Masashiego Kishimoto, czyli jednego z japońskich mangaków. Seria ukazywała się w czasopiśmie „Shūkan Shōnen Jump”, które było wydawane przez Shūeishę. Można było się z nią zapoznawać w latach 1999–2014. Naruto to seria o japońskim ninji, Naruto Uzumaki. Główny bohater poszukiwał uznania oraz szacunku otoczenia i pragnął zostać hokage, czyli najsilniejszym przywódcą na terenie swojej wioski.

Fabuła

Fabuła serii koncentruje się na przygodach chłopca Naruto Uzumaki, który dorastał w samotności. Powodem takiego stanu rzeczy było zapieczętowanie w dziecku demona, co wydarzyło się dużo wcześniej niż wydarzenia całej serii. W związku z dorastaniem w samotności Naruto pragnie uznania oraz szacunku. Podczas trwania serii nastolatek się rozwija, a także zawiera przyjaźnie, dzięki czemu można zaobserwować jego emocje.

Bohaterowie

Seria Naruto złożona jest z różnych bohaterów. Uczniowie po ukończeniu szkoły Akademii Ninja są przydzielani do zespołów, które składają się z trzech osób. Do zespołu z Naruto trafiają tacy bohaterowie jak Sasuke Uchiha i Sakura Haruno. Natomiast ich nauczycielem jest Kakashi Hatake. W ramach serii bardzo duże znaczenie mają wzajemne relacje uczniów oraz nauczycieli, dlatego są one ciekawe do obserwowania. Naruto oprócz swojego nauczyciela nawiązuje również kontakt z innymi, dzięki czemu może zdobywać nową wiedzę oraz umiejętności.

Manga

Naruto to seria, która zapoczątkowana została w czterdziestym trzecim numerze czasopisma „Shūkan Shōnen Jump” wydawnictwa Shūeisha, które zostało wydane w 1999 roku. Pierwsza część tej serii składała się z dwustu trzydziestu ośmiu rozdziałów. Pozostałe rozdziały dotyczyły serii drugiej. Oprócz tego zostały także stworzone wątki poboczne, które cieszyły się dość dużym zainteresowaniem.

Anime

W ramach serii Naruto zostało stworzone również anime, które wyprodukowało studio Pierrot. Serię można było oglądać na kanale TV Tokyo. Dostępna była aż przez pięć lat, czyli od roku 2002 do 2007. Wiele osób zastanawia się, ile tomów ma Naruto. Seria anime, która emitowana była w telewizji, składała się z dwustu dwudziestu odcinków. Każdy z nich trwał około trzydziestu minut. Oprócz tego w serii Naruto zostały stworzone także filmy pełnometrażowe.

Odcinki Naruto

„Ile odcinków ma Naruto?” to pytanie, które zadaje sobie wielu fanów tej serii. Jednak odpowiedź na to pytanie nie jest tak prosta, jak to się może na początku wydawać, ponieważ pierwotna historia została podzielona aż na trzy części. Pierwsza seria, czyli Naruto, składała się z dwustu dwudziestu odcinków. Kolejna seria, czyli Naruto Shippuuden, złożona była z pięciuset odcinków. Natomiast ostatnia seria, czyli Naruto i Boruto, składała się ze stu pięćdziesięciu sześciu odcinków.

Popularność Naruto

Z całą pewnością można stwierdzić, że seria Naruto zdobyła ogromną popularność w wielu krajach na całym świecie. Główny bohater zdobył uznanie zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych, dlatego jego przygody były tak chętnie śledzone. Naruto wzbudza ciekawość dzięki swojej wyjątkowej historii, a także determinacji w dążeniu do realizacji postawionych sobie celów. Siła charakteru i prawdziwej przyjaźni w obecnych czasach mają bardzo duże znaczenie dla wielu osób, dlatego mogą się one utożsamiać z głównym bohaterem serii.

Doskonała alternatywa

Seria Naruto stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego kina, które może już się wielu osobom nudzić. Seria składa się z bardzo wielu odcinków i jest niezwykle wciągająca. Osoby, które ją oglądają, z zaciekawieniem czekają na dostępność każdego kolejnego odcinka. Fabuła serii wzbudza spore zainteresowanie, dlatego każdy człowiek czeka na jej rozwinięcie się.