Z ilu części składa się Harry Potter?

Z ilu części składa się Harry Potter?

„Harry Potter ile części?” to pytanie, które zadaje sobie wielu fanów tej serii. Warto zapoznać się z większą ilością informacji na ten temat, a także dowiedzieć się nieco więcej na temat każdej z siedmiu książek, które wchodzą w skład tej serii.

Harry Potter i kamień filozoficzny

Pierwsza część w serii Harry’ego Pottera to „Harry Potter i kamień filozoficzny”, Jest to książka, która wprowadza czytelnika w świat magii oraz umożliwia mu zapoznanie się z głównymi bohaterami, którzy przeżywają interesujące przygody. W tej części Harry Potter wraz ze swoimi przyjaciółmi pragnie rozwiązać zagadkę kamienia filozoficznego, a także próbuje przeciwstawić się swojemu wrogowi, który zechce przejąć kamień do realizacji własnych celów. Pierwsza część całej serii będzie odpowiednia nawet dla młodszych czytelników, ponieważ nie jest tak zaawansowana.

Harry Potter i komnata tajemnic

Drugą częścią serii o Harry’m Potterze jest książka „Harry Potter i komnata tajemnic”. W tej części główni bohaterowie mierzą się z zagadkową komnatą tajemnic, a także potworem, który przez wieki się w niej skrywa. Potwór atakuje niewinne ofiary, które z jego powodu bardzo cierpią. Główny bohater powieści pragnie się przeciwstawić całemu złu, dlatego wraz ze swoimi przyjaciółmi obmyśla plany odkrycia złowieszczej bestii. Historia w tej części zmierza do momentu konfrontacji bohatera z opisywanym potworem.

Harry Potter i więzień Azkabanu

„Harry Potter i więzień Azkabanu” to trzecia część popularnej serii o Harry’m Potterze. W tej książce główny bohater przeżywa pierwsze konflikty, ale także wchodzi na wyższy poziom edukacji i rozpoczyna naukę nowych przedmiotów. Wszystko dzieje się mimo nadchodzącego zagrożenia w postaci więźnia, który uciekł z najpilniej strzeżonego więzienia na świecie. Okazuje się, że pomiędzy nim, a głównym bohaterem istnieje szczególna więź, z którą warto się zapoznać poprzez przeczytanie tej części powieści.

Harry Potter i czara ognia

Czwartą częścią przygód o Harry’m Potterze jest „Harry Potter i czara ognia”. Ta część jest nieco bardziej zaawansowana dla odbiorcy i obejmuje wydarzenia realizowane w ramach specjalnego turnieju dla czarodziejów. Główny bohater został nieoczekiwanie wybrany do wzięcia w nim udziału i z tego powodu zmaga się z licznymi trudnościami. Turniej kończy się bardzo nieoczekiwanie, a nawet mrocznie, ponieważ zwiastuje powrót największego wroga Harry’ego, który chciał nie raz go pokonać.

Harry Potter i Zakon Feniksa

Kolejną, piątą częścią przygód o Harry’m Potterze jest książka „Harry Potter i Zakon Feniksa”. Opowiada ona głównie historię edukacji głównego bohatera w szkole, a także pewnymi trudnościami, które się z nią wiążą. Oprócz tego istotna jest także walka z głównym zagrożeniem, które na wszystkie sposoby stara się nie pokazywać swojej obecności. W ramach walki reaktywowany zostaje Zakon Feniksa, którego głównym celem jest i było zwalczanie głównych zagrożeń.

Harry Potter i książę półkrwi

„Harry Potter i książę półkrwi” to kolejna, czyli szósta, część powieści. W tej części główni bohaterowie w dalszym ciągu zmagają się ze złem na różne sposoby. Można śledzić także ich postępy w edukacji oraz próbę rozwiązania zagadki związanej z tytułowym księciem półkrwi. Ta część kończy się dość nieoczekiwanie dla głównego bohatera, co sprawia, że w dużej mierze samodzielnie musi się on zmagać z pojawiającymi się na jego drodze trudnościami.

Harry Potter i insygnia śmierci

Ostatnią częścią powieści o Harry’m Potterze jest książka „Harry Potter i insygnia śmierci”. W tej części główni bohaterowie dochodzą do kulminacyjnego momentu walki ze złem, która nie jest możliwa bez zniszczenia pewnych obiektów. Zadanie ich zniszczenia realizowane jest przez dość długi czas i prowadzi do głównej konfrontacji, w której biorą udział praktycznie wszyscy bohaterowie książki. W sadze o Harry’m Potterze dobro zwycięża, jednak warto zapoznać się ze wszystkimi częściami książki. Czytanie tej serii jest prawdziwą przyjemnością oraz doskonałym pomysłem na spędzenie swojego wolnego czasu.