Jakie książki warto przeczytać w 2022?

Jakie książki warto przeczytać w 2022?

W obecnych czasach wciąż następuje rozwój czytelnictwa, co jest możliwe dzięki powstawaniu wielu zróżnicowanych powieści oraz książek obyczajowych. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także zapoznać się z polecanymi pozycjami książkowymi na rok 2022.

Bratnia dusza

Wśród książek, które warto przeczytać w 2022 roku, można wskazać przede wszystkim taką pozycję jak „Bratnia dusza”, autorstwa Davida Diopa. Jest to książka, która otrzymała Nagrodę Bookera i z całą pewnością zapadnie w pamięć na długo. Fabuła powieści rozgrywa się w okresie pierwszej wojny światowej. W książce poruszane są wyjątkowo trudne tematy, które dotyczą wojny oraz śmierci.

Dziewczyna, kobieta, inna

Książki które warto przeczytać w 2022 to także „Dziewczyna, kobieta, inna”, autorstwa Bernardine Evaristo. Fabuła powieści opowiada historię dwunastu kobiet, co umożliwia zapoznanie się z ich przeżyciami oraz emocjami. Z książki bije prawdziwa energia, dlatego jest to godny polecenia tytuł dla wszystkich osób, które uwielbiają czytać.

Gdzie śpiewają raki

„Gdzie śpiewają raki” to kolejny tytuł, z którym warto się zapoznać w 2022 roku. Książka została stworzona przez Delię Owens. Na jej podstawie powstał również film, który stał się hitem. Książka opowiada sensacyjną historię, jednak można w niej również znaleźć różne aspekty procesu dojrzewania do podejmowania właściwych decyzji. Książka doskonale sprawdzi się u wszystkich osób, które uwielbiają sensacyjne historie z nutą tajemniczości oraz zagadkowymi aspektami. Warto się zapoznać z tą opowieścią, a na pewno okaże się interesująca.

Sielanki

Wśród ciekawych powieści w 2022 roku można wskazać także książkę „Sielanki”, stworzoną przez Georga Saundersa. W tej książce świat ukazywany jest przy pomocy historii różnych osób. Autor stara się wskazać czytelnikowi, iż realny świat jest karykaturą, w której wszyscy tkwią. W tej powieści realizm łączony jest z groteską oraz niepowtarzalnym poczuciem humoru autora. Książka wciąga oraz zmusza do głębszych refleksji, dlatego powinien się z nią zapoznać każdy człowiek ciekawy świata oraz świadomy jego realizmu.

Ekstaza

Kolejną godną przeczytania pozycją jest „Ekstaza”, która została stworzona przez Annę Gacek. W tej książce można zapoznać się ze specyfiką szalonych lat dziewięćdziesiątych, a także wszystkimi ich aspektami. Historie opowiadane są w niecodzienny sposób, co sprawia, że tak bardzo interesują każdego czytelnika, który sięga po tę powieść. Lata dziewięćdziesiąte w kraju i na świecie były specyficzne i wyjątkowe, dlatego warto się zapoznać z ich najważniejszymi zagadnieniami, które zapadają w pamięć.

27 śmierci Toby’ego Obeda

„27 śmierci Toby’ego Obeda” to pozycja, z którą także warto się zapoznać w 2022 roku. Książka została napisana przez Joannę Gierak-Onoszko. Jest to książka napisana w stylu reportażu, która zgromadziła liczne nagrody. W książce można zapoznać się ze specyfiką życia w Kanadzie, a także tajemnicami tego kraju. Ta pozycja literacka burzy wyobrażenia o życiu i momentami jest wstrząsająca. Powinny sięgnąć po nią wszystkie osoby o mocnych nerwach, ponieważ może szokować.

Co robić przed końcem świata

Książki które warto przeczytać 2022 to także „Co robić przed końcem świata”. Autorem tej książki jest Tomasz Stawiszyński. W książce można znaleźć interesujące eseje na temat współczesnego świata, a także wszystkich aspektów życia w nim, które czasem nie jest łatwe. Myślenie oraz rozumienie w obecnych czasach staje się bardzo istotne w procesie podejmowania decyzji, zwłaszcza w świecie nieustających kryzysów oraz konfliktów.

Seriale. Do następnego odcinka

W 2022 roku warto się zapoznać także z taką pozycją jak „Seriale. Do następnego odcinka”. Książka została stworzona przez Katarzynę Czajkę-Kominiarczuk. Można w niej znaleźć różne ciekawe aspekty produkowania seriali oraz ich niezbędne elementy. W obecnych czasach oglądanie różnych seriali jest dość popularną formą rozrywki, dlatego warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej, a także zapoznać się z najważniejszymi aspektami ich produkcji.

HUSSAR