W obecnych czasach wśród dzieci i młodzieży bardzo dużą popularnością cieszy się rysowanie anime. Wiele osób zastanawia się, jak narysować anime, żeby dobrze się prezentowało. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z podstawowymi poradami w tym zakresie.
Rysunki Light Line
W przypadku rozpoczęcia rysowania anime warto zacząć od rysunków typu Light Line. Obejmują one delikatne linie, które nie są zbyt wyraziste. Dzięki temu są łatwiejsze do narysowania. Oprócz tego są również łatwiejsze do pominięcia, jeśli tego wymaga sytuacja. Taka technika doskonale sprawdzi się w przypadku wszystkich rysunków, jednak zaleca się jej wykorzystywanie do tworzenia większych oraz bardziej złożonych obrazów.
Prawdziwa anatomia
Wśród najważniejszych aspektów rysowania anime można wskazać także czerpanie inspiracji z prawdziwej anatomii postaci. Ruchy anime przypominają ruchy prawdziwych ludzi, dlatego powinny być do nich podobne. Wykonują te same ruchy, co człowiek, na co warto zwrócić uwagę podczas tworzenia swoich kompozycji. Dzięki nauczeniu się podstawowych zasad anatomii możliwe jest tworzenie realnych postaci anime, które będą się bardzo dobrze prezentować.
Popełnianie błędów
Podczas tworzenia anime warto być przygotowanym również na popełnianie ewentualnych błędów, ponieważ jest to nieodłączny element tworzenia. Jednak nie można się poddawać oraz warto szkolić swoje umiejętności, ponieważ dzięki temu powstające rysunki będą coraz lepsze. Rysowanie anime wymaga doskonalenia swojego warsztatu oraz zapoznania się z poszczególnymi etapami rysowania konkretnych postaci. Warto ćwiczyć, nawet jeśli popełnia się przy tym błędy.
Otwartość na krytykę
W przypadku tworzenia anime warto również być otwartym na krytykę, a także prosić o opinię innych, zwłaszcza jeśli mają oni większą wiedzę oraz doświadczenie na temat tworzenia rysunków anime. Dzięki temu możliwe będzie skuteczne doskonalenie swojego warsztatu oraz wyeliminowanie potencjalnych błędów. Uczciwe opinie sprawią, że tworzone rysunki będą coraz lepsze, dlatego warto o nie prosić. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie także znalezienie trenera, który wskaże możliwe kierunki działań w tworzeniu animacji.
Różnorodność
Kolejnym istotnym aspektem tworzenia anime jest różnorodność, dlatego warto skupiać się na tworzeniu zróżnicowanych znaków oraz postaci, które będą się między sobą różniły swoją specyfiką. Oprócz tego każdy twórca ma swój własny styl, który jest dość specyficzny. Dzięki niemu można go rozpoznać, dlatego może stanowić on pewien znak rozpoznawczy. Rysowanie wszystkich typów znaków oraz ludzi sprawi, że warsztat będzie doskonalony, a rysunki będą się prezentowały bardziej efektywnie.
Eksperymentowanie
Bardzo dobrym pomysłem na doskonalenie swojego warsztatu rysunku będzie także eksperymentowanie z różnymi stylami. Bez eksperymentowania bez wątpienia nie odniesie się sukcesu w tym zakresie, dlatego warto próbować różnych form. Improwizacja powinna dotyczyć zarówno samego planowania i projektowania rysunku, jak i jego tworzenia na dalszych etapach. Oprócz tego eksperymentowanie powinno obejmować różne style ubioru, makijażu oraz ogólnego wyglądu.
Brak plagiatu
Podczas tworzenia anime warto zwrócić szczególną uwagę na brak plagiatu, ponieważ kopiowanie czyichś rysunków zdecydowanie nie jest mile widziane. Każdy twórca powinien być oryginalny podczas projektowania i tworzenia swoich rysunków, dlatego nie powinien inspirować się w tej kwestii innymi. Można oglądać dzieła innych twórców, jednak nie powinno się ich w stu procentach kopiować. Warto stworzyć swój styl w kreowaniu postaci oraz się go trzymać.
Unikanie skrótów
W przypadku tworzenia anime warto również unikać skrótów podczas rysowania. Nauka rysowania powinna obejmować cały proces krok po kroku i nie należy go przyspieszać, ponieważ może to mieć niekorzystny wpływ na cały proces tworzenia. Praktyka czyni mistrza, dlatego warto przede wszystkim ćwiczyć oraz próbować tworzenia nowych elementów. Dzięki temu na pewno będzie możliwe udoskonalenie tworzonych przez siebie rysunków anime.